Již několik let můžete ve V6ce platit ve měně Euro. Nabízíme výhodný kurz bez poplatků.

Nejnovější v bazaru

Anketa

Články

15. ročník Memoriálu Oldřicha Máchy

V neděli 16.9.2012 se jely v Josefově závody 15. ročník Memoriálu Oldřicha Máchy.

Ráno jsme si doma řekli, že si ještě poležíme, když v 9 hodin zazvonil mobil. Na druhém konci se ozval Jirka a hned se ptal, jestli nepojedeme na závody do Josefova u Jaroměře. Samozřejmě nás to překvapilo, neboť jsme o závodě nevěděli. Sdělil nám veškeré informace a vybláznil nás na tolik, že jsme mu slíbili, že do Josefova na rychlo odjedeme. Rychle se ustrojit, naložit kola a hurá na závody. Takhle rychle jsme se ještě nechystali.

Do Josefova jsme dorazili v 10:15 hodin. Mamka šla hned přihlásit Káju, neboť měl za chvilku startovat. Já ho honem ustrojila do dresu, Jirku mu přidělal startovní číslo na kolo. Mezi tím mně mamka zaregistrovala na můj závod. A pak s Kájou hned na start, protože během 2minut startoval.

V kategorii předškolní (do 6let), kde Kája startoval, se vedle něj postavil velký favorit na vítězství Vojtíšek. Hned po startu se Vojta začal tlačit na první pozici, kterou si udržel až do cíle. Trať doslova proletěl v čase 00:42.5. Pomalejší Kája si dojel pro 11 pozici s časem 01:24.6.

Do kategorie mini žáčci (7-9let) nastoupila Lucka. Na tuto trať se přihlásil i Vojta, aby si změřil sílu s o několik let staršími kluky. Jirka Vojtu před startem uklidňoval a připravoval na to, že proti až o tři roky starším klukům nemá, na tak náročné trati, moc šancí. Ostudu si určitě neudělal, protože si dojel pro krásné 4. místo v čase 07:34.0. No a Lucka? Ta nestačila jen na suverénku Justýnku Kolářovou. Ve společném záavodě s kluky, projela cílovou čárou v čase 07:27.9 a tím si vysloužila 2. místo. Oběma gratuluji k úspěchu.

Můj závod (ml. a st. žáci) vystartoval v 11 hodin výstřelem z kanónu. Po menším zádrhelu na startu jsem vyrazila na trať. Ta vedla mezi hradbami pod most s výjezdem do strmého kopce. Ten jsem musela vyběhnout, protože přede mnou seskočili. Nahoře se trať stáčela na most a dále do parčíku nad hradby. Na sjezdu k cílové rovince byla prudší zatáčka, než jsem očekávala, měla jsem problémy s jejím projetím. Po třech kolech jsem si s časem 22:41.1 dojela pro zlato. Na stupni vítězů mně čekalo velké překvapení. Zlaté medaile byly dvě. Ta první za 15. ročník Memoriálu Oldřicha Máchy a tu druhou předával zástupce Svazu cyklistiky, protože tento závod byl vyhlášen jako ,,Otevřené mistrovství Královéhradeckého kraje MTB XC 2012".

Nakonec se to uspěchané stávání vyplatilo! Jak řekl Jirka: ,,Jen vstaneš a už seš přeborník kraje."

Přidal: Hendrychova Pavla - 17.09.12 19:30